Bezárás
BezárásVálassz várost
BezárásVálassz várost

Országos Nyitóoldal / Debrecen / Blog / Sajtóközlemény / Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez

Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez

Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez információk

 

            "Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez"  -

Nagyvárosi könyvtári szolgáltatás és közösség fejlesztési pilot projekt

-sajtóanyag-
 
A könyvtári rendszer modernizálásának részeként a 2012-es év kistelepülési könyvtári szolgáltatásfejlesztési struktúraváltása után feladatként jelentkezik a megyeszékhely városok könyvtári szolgáltató rendszerének modernizálása. A megyeszékhely városok többségében 2013. január 1-től kerültek közös irányítás alá a megyei és városi könyvtári feladatok. Ezekben a városokban az összevonásból adódó párhuzamosságok felszámolása mellett a korábbi években átalakult településszerveződés kihívásaira is választ kell adni. 
Ezekre alapozva a „Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez” program fontos eleme, hogy nem klasszikus fiókkönyvtárakat hoz létre, hanem helyi szinten már létező intézményekbe, közösségekbe integrálja a könyvtári és közművelődési szolgáltatásokat. 
A program megvalósítója a Méliusz Juhász Péter Könyvtár együttműködve a Debreceni Művelődési Központtal nem üzemeltetnek újabb közösségi épületeket, szolgáltatásaikat telepítik a településrészeken kiválasztott partner intézmények (egyház, közművelődési vagy szociális intézmény, iskola) infrastruktúrájára az intézményekkel kötött együttműködési megállapodás alapján. 
Az együttműködő partnerek által biztosított helyi adottságokat a program megvalósítói kiegészítik a könyvtári szolgáltatásokhoz és a közösségi célokhoz szükséges infrastruktúrával, és helybe viszik szakmai szolgáltatásaikat. A könyvtári szolgáltatásokhoz szorosan kapcsolódva közösségfejlesztő folyamat is indul, melynek célja a helyi polgárok aktivizálásával és bevonásával a településrészeken élők helyi ügyek iránti elköteleződésének és cselekvési szándékának feltárása és fejlesztése, életminőségük javítása, a településrészek értékeinek feltárása, a szolidaritás, a bizalom, az összetartozás erősítése.
 
A „Közel az olvasóhoz és a művelődő közösségekhez” projekt segítségével az alábbi helyszíneken alakítunk Könyvtár Pontokat:
 
1. Nagymacsi Könyvtár Pont
(befogadó intézmény DMK)
4063 Debrecen-Nagymacs,
Kastélykert u. 54
2. Kismacsi Könyvtár Pont
(befogadó intézmény DMK)
4002 Debrecen-Kismacs,
Napraforgó u. 16.
3. Tégláskerti Könyvtár Pont
(befogadó intézmény Tégláskerti Egyházközség)
4030 Debrecen, Szepesi u. 63.
4. Nagysándortelepi Könyvtár Pont
(befogadó intézmény Nagy Sándor telepi Idősek Otthona)
4031 Debrecen, Pósa u. 49.
5. Lencz-telepii Könyvtárpont        
(befogadó intézmény Lencz-telepi Egyházközség)
4030 Debrecen, Cseresznye u. 40.
 
Projektvezető: Tomasovszki Anita informatikus könyvtáros – Méliusz Juhász Péter Könyvtár.
A projektben együttműködő partnerként a Debreceni Művelődési Központ (DMK) vesz részt.
 
A megvalósításban érintett szervezetek:
A pilot projekt támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI)
Könyvtári Intézet   (szakmai konzulens) – Fehér Miklós
Országos Széchényi Könyvtár (finanszírozó)
 
 


Fizetett hirdetés

Még több Blog Debrecenben

Vasárnap zár az Optikai illúziók interaktív kiállítás

Utolsó hetéhez érkezett az Optikai illúziók – Fedezzük fel az agy és a szem titkait! címmel meg...

Armel Operafesztivál - Primavera szavazás

Húsvét után indult az Operaház Primavera'14 programsorozata, amelynek keretében egy héten át öt...

Vélemények, hozzászólások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned, ha nem vagy még regisztrált felhasználónk kattints ide

Blog

Eseménynaptár

Fizetett hirdetés


Fizetett hirdetés

Máj 24

Jászberényi kultúrális programok
A Jászkerület Nonprofit Kft. nyitott, minden korosztály számára kultúrát, ismeretet köz......
Hatvan

Máj 25

Gyereknapi programok a Fény Utcai Piacon
Zöldségszobrászat, arcfestés, bűvészshow, zenés előadás – többek között ezzel várja a gyerekeke...
Budapest

Máj 25

GYEREKNAP A BENKÓ ZOLTÁN SZABADIDŐKÖZPONTBAN
Május 25-én, szombaton 10-18 óra között GYEREKNAPI PROGRAMOKKAL várjuk kedves Vendégeinket a Be...
Kecskemét

Fizetett hirdetés

MegosztomBlog kereső Debrecen

    

Partnereink
Facebook